bydl1

Výhody rolet v okně vašeho bydlení

Ve vašem bytě byste si měli v první řadě odpočinout po dlouhém a náročném pracovním dnu. Jenže to jde jen tehdy, když se v něm cítíte bezpečně a pohodlně. Jenže to ovlivňuje mnoho faktorů. Zejména hluk, teplota a nepříjemné světlo.

Pro klidný spánek je důležité správné zatemněníKdyž si vybíráte nový byt, pomůže vám s výběrem realitní rádce. Jenže ani ten nedokáže vykouzlit na rušném, osvětleném sídlišti ideální místo pro váš klidný spánek.

Přitom kvalitní odpočinek je pro lidský organismus velice důležitý. Odpočatí lidé jsou mnohem více odolní proti stresu. Také se lépe soustředí. Zároveň s tím je spánek důležitý pro vaše psychické zdraví.

Lidé, co málo spí, jsou více náchylní k depresím a syndromu vyhoření. Jenže kvalita spánku je úzce spjatá se správným zatemněním. Rolety v oknech vám poskytnou právě takové příznivé přítmí.

Chraňte si své soukromí


Reality Praha nabízejí i byty v přízemí. Ty mají mnoho výhod. Zvláště pak pokud vlastníte nějakého domácího mazlíčka nebo děti. Jenže také sebou nesou nepříjemné komplikace.

Například to, že okna bývají v takové výšce, ve které vám kolem jdoucí vidí, co doma zrovna provádíte. Právě z toho důvodu se lidé v těchto domech necítí dobře.

Ale když si dáte do oken rolety, nikdo z lidí, co právě okolo vašeho bytu prochází, vás už obtěžovat nebude. Nemusíte se bát, že by váš obývací pokoj byl málo osvětlený. Existují i rolety, které jsou jen částečně průsvitné.

Horko není příjemné ani ve vašem bytě


Příliš vysoká teplota je nepříjemná i ve vašem bytě. Jenže v panelákovém domě si nemůžete nainstalovat klimatizaci. I nové byty v Praze nemají nainstalovanou klimatizaci.

Rolety mohou trochu váš byt odstínit, protože váš dům se nejrychleji ohřívá právě okny. Teplotu ve vašem bytě si můžete snížit i pomocí mokrého prostěradla, které si navěsíte do okna místo záclony.