bydl1

Které fototapety se hodí do vašeho interiéru?

Chtěli byste nějak vylepšit interiér, ale nenapadá vás, jak to udělat? Někdy pomůže změna nábytku, někdy stačí čistě vymalovat a zbavit se zbytečností. Třeba by pomohla nová květina. Pokud ale chcete trochu větší změnu, zkuste fototapety. Jsou zajímavé, moderní a dokážou s pokojem hotové zázraky. Nevyužijete je pro celý prostor, ale ozvláštníte tak jednu stěnu nebo její část. Věřte, že s tím uděláte ohromnou parádu a oslníte všechny své návštěvy.

Co je při výběru nejdůležitější?Hrajte si se světlem. To je první rada, které byste se měli držet. Ve světlých prostorách si můžete dovolit složitější tvary a tmavší odstíny.

Pronájem bytu Praha v centrální části mívá vysoké stropy, ale ne vždy dost velká okna. Lépe jsou na tom byty ve vyšších patrech, ale v těch světlo rychle ubývá.

Berte to v úvahu při výběru tapety. Nemusíte ji sice použít na celou stěnu, ale vzhledem k tomu, že se rázem stane velmi výrazným prvkem pokoje, nepodceňujte to.

Který druh vybrat?


Online realitní rádce doporučuje například vzorky, které si můžete přinést domů a vyzkoušet. U toho je ale trochu kámen úrazu v tom, že tapeta pak ve své celkové velikosti působí jinak než jen kousek. Často tak v obchodech najdete u tapety i fotografii, jak vypadá na větší ploše.

Na fototapetách můžete mít opravdu leccos. Od mraků, přes květiny k různým geometrickým tvarům. Do ložnice se hodí něco jemného, co nebude rušit váš spánek. Třeba jemné geometrické tvary na světlém podkladu nebo právě mraky. Obývák rozjasní květiny nebo cokoliv, co vzbuzuje dobrou náladu. Záleží také na nábytku a podlaze.

Ze starého moderní bydlení


Fototapety dokážou změnit každý interiér. A hodí se jak do starého bytu, tak do nového. Své o tom vědí i developerské projekty. Zajímavá geometrie se používá třeba v předsíni okolo zrcadla. Luxusní tmavé fototapety zase perfektně sednou do moderně zařízeného obýváku. Kreativitě se meze nekladou.